Nasi uczniowie uczestniczyli w poniedziałek 21 marca 2016 roku w wyjątkowym wydarzeniu - A‘LA SLOT. To był dzień przepełniony warsztatami z różnych dziedzin, okazjami do nawiązania nowych znajomości lub odkrycia nowej pasji.

Uczniowie klas IV-VI pod opieką swoich wychowawców (pp. B. Bednarczyk, M. Sypek, T. Nogaja) oraz pedagoga szkolnego (p. B. Ostaszewskiej) uczestniczyli w turze warsztatów dla uczniów szkół podstawowych, których organizatorami były: ALA Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie w Częstochowie, AGA Gimnazjum Artystyczne i Akademickie w Częstochowie oraz SLOT Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych. Swój talent można było odkryć podczas jednego z wielu warsztatów. Przygotowane były następujące: teatralne, perkusyjne, rzeźbiarskie, plastyczne, wokalne, fotograficzne, sportowe, z angielskiego, o kulturze hip-hop, o zwierzętach, o dialogu, taneczne.

Fotografie: Beata Bednarczyk

Tekst: Tomasz Nogaj