Podczas ferii zimowych (13 lutego) w naszej szkole odbyło się zakończenie X Walentynkowych Marszy na Orientację, organizowanych przez absolwentkę naszej szkoły Paulinę Snopek. W przygotowaniu imprezy wzięli udział: opiekun SKKT p. B. Ostaszewska,  pracownicy obsługi szkoły, oraz uczennice kl V: M. Dawiskiba, W. Kowalik, J. Bielas, L. Ilcewicz.

W poniedziałek 15 lutego uczniowie SKKT oraz Koła Regionalnego pod opieka pp. B. Ostaszewskiej. B. Bednarczyk i A. Kwec uczestniczyli w wycieczce do Koszęcina do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. St. Hadyny.  Naszym przewodnikiem po siedzibie był wieloletni solista zespołu Piotr Hankus.
Pierwszą salą na naszej drodze była, często użytkowana na potrzeby warsztatów, Sala Baletowa, gdzie mogliśmy się przyjrzeć próbie baletu.  Dokładnie vis a vis usytuowana jest kolejna sala, zwana zieloną, na co wskazywała kolorystyka jej wystroju. "Ta sala jest miejscem prób chóru, jej piękny wystrój sprzyja, by pięknie śpiewać" wyjaśnił przewodnik.
W kolejnej części obiektu znaleźliśmy się w miejscu szczególnym dla zespołu, a mianowicie w kostiumerii, gdzie zgromadzono w kilkudziesięciu szafkach aż 12 ton cennych strojów. Niektóre z nich mają nawet po 60 lat, a nadal są w doskonałej formie. Następnie zajrzeliśmy do sali, w której codziennie rozpoczynają swoje zajęcia artyści baletu. Ta sala, podobnie jak kolejna czyli sala kameralna, zwana też widowiskową znajdują się w pawilonie imienia Elwiry Kamińskiej.
Aż żal było wracać!

Fotografie i tekst: Beata Bednarczyk