W dniach 15-17 czerwca 2012 r. grupa uczniów z klasy szóstej pod opieką p. Iwony Całus, wybrała się na wycieczkę do Zakopanego, Białego Dunajca.

Zdobyliśmy wiele nowych i ciekawych wiadomości. Zwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem. Zjeżdżaliśmy wyciągiem górskim na Gubałówce. Byliśmy na zakupach na Krupówkach. Przemaszerowaliśmy Dolinę Kościeliską a w drodze powrotnej odwiedziliśmy Wąwóz Kraków.

Zobaczyliśmy również grób Kornela Makuszyńskiego, który znajduje się na cmentarzu ludzi zasłużonych dla Podhala.

Odbył się konkurs wiedzy, w którym zajęliśmy III miejsce, oraz konkurs na piosenkę turystyczną w którym zajęliśmy I miejsce i dostaliśmy puchar, który zobaczyć można u nas w szkole.

Fotografie i video: Julia Knysak

Tekst: Julia Knysak