Nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego  Konkursu - Edukacja regionalna w szkole "Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu...- Jan Paweł II".

To już ostatni etap konkursu ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w marcu tego roku. Aby dojść do finału szkoła musiała wykazać się licznymi projektami i przedsięwzięciami z zakresu realizacji edukacji regionalnej na przestrzeni wielu lat (prezentacja multimedialna). Następnym zadaniem była realizacja  projektu z kręgu tematycznego "Rody i ich siedziby ważne dla społeczności lokalnej". Wybór padł na ród Denhoffów,  właścicieli Pałacu w  Kruszynie. Zadaniem zespołu w składzie: Lena Ilcewicz, Monika Cichoń, Wiktor Musialik, Patryk Grochowina, Jakub Lewandowski, Krzysztof Kapica, było opracowanie kroniki rodu. I to ta właśnie kronika dała nam awans do finału konkursu, który odbędzie się 9 czerwca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie.

Fotografie i tekst: Beata Bednarczyk

Joomla Extensions