6 kwietnia uczniowie kl. IV pod opieką p. B. Bednarczyk i B. Ostaszewskiej uczestniczyli w warsztatach artystycznych i technicznych "Jurajskie tajemnice" w Multicentrum "Zodiak".

Pozwoliły one  przybliżyć uczestnikom krainę skalistych wzgórz, jaskiń i urokliwych wąwozów. Pokazały również, jak niezwykła i unikalna pod względem krajoznawczym, przyrodniczym czy historycznym jest na mapie Polski Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Podczas warsztatów artystycznych dzieci wykonywały papierowe modele dinozaurów. W trakcie zajęć technicznych uczniowie poznawali dawne zwierzęta zaklęte w kamienie oraz budowali z klocków K'nex kolorowe dinozaury. Relacja w Radio Jura.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do zagrody włościańskiej aby zobaczyć jak dawniej żyli mieszkańcy częstochowskiej wsi.Kontynuacją tej tematyki będzie sobotni rajd po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Owocem zdobytej wiedzy będą prace uczniów o urokach Jury,  wykonane metodą tradycyjną (albumy, foldery) lub metodą komputerową (prezentacje multimedialne).

Fotografie i tekst: Beata Bednarczyk

Joomla Extensions