W poniedziałek 5 października 2015 r. uczniowie klasy VI pod opieką p. Beaty Ostaszewskiej i swojego wychowawcy p. T. Nogaja odwiedzili Fundację "Mozaika".

Wycieczka do siedziby fundacji odbyła się w ramach udziału w konkursie "Nawzajem" Fundacji "Trzeźwy Umysł". Uczniowie zostali przywitani przez Wiceprezes Fundacji "Mozaika" - p. Kamilę Nems, która zorganizowała naszej grupie ten pobyt. Po zapoznaniu się z działalnością fundacji uczniowie zwiedzili jej siedzibę oraz uczestniczyli w zajęciach z podopiecznymi (mogli pomagać w tych zajęciach co też z wielką chęcią, sercem i zaangażowaniem czynili). Na zakończenie naszej wizyty udaliśmy się wraz z podopiecznymi na pobliski plac zabaw, gdzie uczniowie klasy VI towarzyszyli w zabawie młodszym kolegom i koleżankom. W drodze powrotnej przespacerowaliśmy się zabytkową Aleją Brzozową. Pogoda była wyśmienita a humory wszystkim dopisały.

Fotografie: Magdalena Hutna, Tomasz Nogaj

Tekst: Tomasz Nogaj