27 października 2011 r. w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie nowych uczniów naszej szkoły na Świetliczaka.

Dzieci, które zaczęły uczęszczać do świetlicy, wykazywały się znajomością reguł panujących w świetlicy, zasad dobrego wychowania, współpracy i współdziałania w grupie, sprawnością fizyczną i znajomością znanych bajek, a także poczuciem humoru. Ostatnim zadaniem było bowiem zjedzenie plasterka cytryny z uśmiechem na ustach. Publiczność - czyli starsze Świetliczaki, obserwując zmagania swoich młodszych kolegów i koleżanek, bawiła się świetnie.

Na koniec dzieci złożyły uroczystą przysięgę Świetliczaka, zobowiązując się do przestrzegania regulaminu świetlicy. Zostało to potwierdzone odbiciem palca każdego dziecka. Wszystkie nowe Świetliczaki dobrze się bawiły, otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Fotografie i tekst: Anna Kwec, Anna Janik