22 grudnia 2010 roku, tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole, przed Świętami Bożego Narodzenia w klasach odbyły się spotkania opłatkowe z wychowawcami. Potem spotkaliśmy się wszyscy na przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez s. Krystynę Żebrowską i uczniów z klas I - IV.

Przed przedstawieniem Dyrektor szkoły p. mgr Beata Bzdon serdecznie wszystkich powitała i złożyła życzenia świąteczne. I zaraz potem młodzi aktorzy przenieśli nas w czasie do Ziemi Świętej, do wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa Chrystusa. Występ był wzruszający - pełen pięknej muzyki, tańca i śpiewu oraz kolorowych postaci. Wszystko to odbywało się w przepięknej i pełnej symboli scenografi przygotowanej przez s. Krystynę Żebrowską.

Na zakończenie Jasełek mogliśmy posłuchać pastorałki w wykonaniu uczennicy klasy III Małgorzaty Jeziorowskiej, która tym utworem dzień wcześniej wywalczyła I miejsce w międzyszkolnym konkursie kolęd i pastorałek w SP 22 w Częstochowie.

Po występach uczniów Dyrektor Szkoły p. Beata Bzdon wręczała nagrody uczniom i klasom za zajęcie pierwszych miejsc w konkursach na najładniej świątecznie przystrojoną salę lekcyjną oraz najładniejszy stroik świąteczny. A na koniec wszystkim zgromadzonym złożył życzenia i podziękował za tak piękną uroczystość nasz specjalny gość - ksiądz Jan Sambor - proboszcz miejscowej parafii pw. św. Judy Tadeusza.

Tekst, fotografie i video: Tomasz Nogaj

Joomla Extensions