Uczniowie kl.V: Margerita Sołtysiak, Joanna Legodzińska i Krzysztof Kolanus, pod opieką p. Beaty Ostaszewskiej uczestniczyli w XIII edycji Warsztatów Samorządowych przeprowadzonych pod hasłem "Jestem dla innych", zorganizowanych przez Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole oraz Gimnazjum nr 9 w Częstochowie. Warsztaty odbyły się w dniach 11-12.10.2006 r.

Tematyka zajęć:

- zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej (uczestnicy otrzymali zaświadczenia o przeszkoleniu)

- zajęcia z psychologii - psychologiczne podejście do siebie i drugiego człowieka

- gry i zabawy w j. angielskim

- zajęcia z zakresu wolontariatu w Gminnym Centrum Informacji

- zajęcia z europeistyki - wolontariat europejski

- zajęcia w grupach - jak zagospodarować mój czas.

16 października uczniowie wyjechali do Warszawy do siedziby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z J. Owsiakiem i nagraniu czołówki do kolejnej edycji Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to można obejrzeć 16.12.2006r. w programie "Kręcioła". W Warszawie w Muzeum Archeologii uczniowie uczestniczyli również w zajęciach warsztatowych z zakresu historii tkactwa.

31 października odbyło się podsumowanie warsztatów i wręczenie certyfikatów.

Tekst: Beata Ostaszewska
Opracowanie: Tomasz Nogaj