Rok szkolny 2003/2004

• II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym

• V miejsce w Turnieju Wiedzy o Częstochowie o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta

• I miejsce w klasyfikacji indywidualnej chłopców w Miejskich Igrzyskach w Czwórboju Lekkoatletycznym

• organizacja wyjazdu klasy VI na "Zieloną Szkołę"

• organizacja wypoczynku Ferie 2004 - p. Beata Ostaszewska, p. Iwona Całus

• wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie matematycznym "Kangur" - Konrad Śpiewak (kl. IV)

• I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Twórczość dziecka w wierszu ekologicznym" - Justyna i Karolina Borowieckie (kl. V) za wiersz pt. "Przyroda Twoim Przyjacielem"

• III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Pejzaż polski" - Agnieszka Ciesielska (kl. V)

• wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Pejzaż polski" - Paulina Karbicka, Ewa Rostojek (obie kl. VI)

• wyróżnienia w konkursie plastycznym "Energia elektryczna - bezpiecznym naszym przyjacielem" - Agnieszka Ciesielska, Justyna Borowiecka (obie kl. V)

• I miejsce (drużynowo) w X Jesiennym zlocie rowerowo-pieszym (SKKT)

• I miejsce indywidualnie na bukiet jesienny w konkursie (SKKT)

• 3 uczennice klas V otrzymały nagrody od Częstochowskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole dla Uzdolnionych Uczniów - Justyna i Karolina Borowieckie (kl. V), Aleksandra Spyra (kl. V)

Rok szkolny 2002/2003

• nagroda dla uzdolnionych uczniów (Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole) - Aneta Świerczyńska kl. VI

• wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Barwy jesieni"- Aneta Świerczyńska (kl. VI)

• I miejsce w międzyszkolnym konkursie na stroik świąteczny - Patrycja Nowak

• III miejsce i dwa wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie "Origami"

• II miejsce w międzyszkolnym konkursie grafiki komputerowej "Moja planeta za 100 lat"- Aleksandra Spyra (kl. IV)

• III miejsce w czwórboju lekkoatletycznym chłopców (szczebel rejonowy)

• organizacja wypoczynku dla uczniów "Ferie 2003"

• wyróżnienie w I Miejskim Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych - uczniowie kl. IIa pod kierunkiem p. Iwony Radziejewskiej i p. Beaty Ostaszewskiej

• II miejsce w konkursie "List do Ojca Świętego Jana Pawła II na 25-lecie pontyfikatu" zorganizowanym przez Regionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Częstochowie - Magdalena Wróblewska  (kl. IV)

Rok szkolny 2001/2002

• organizacja i przeprowadzenie festynu środowiskowego

• udział w rozgrywkach w ramach DOSS: I miejsce w siatkówce mieszanej kl. V-VI, I miejsce - usportowione "Dwa ognie" kl. V, I miejsce - piłka nożna chłopców kl. V, II miejsce czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt kl. VI

• nagroda dla uzdolnionych uczniów (Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole) - Patryk Kmiecik kl. VI

• nagroda w XXXIII złazie turystycznym "Topienie Marzanny" (SKKT)

• nagroda rzeczowa dla ucznia kl. IV w konkursie matematycznym "Kangur"

• wyróżnienie dla koła SKKT za szczególną aktywność w upowszechnianiu turystyki

• III miejsce w międzyszkolnym konkursie "Dziecko w poezji polskiej"

• wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie grafiki komputerowej "Wirus komputerowy"

Rok szkolny 2000/2001

• organizacja i przeprowadzenie festynu środowiskowego

• zorganizowanie wyjazdu uczniów na "Zieloną szkołę"

• III miejsce w konkursie "Słownik gwary uczniowskiej" organizowanym przez  WOM w Częstochowie

• 2 wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Cztery pory roku" - MDK

• wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Impresja jesienna" - Żaneta Gęsiarz

• III miejsce w turnieju Unihoca chłopców oraz mini piłki nożnej chłopców kl. V (w ramach rozgrywek DOSS)

• III miejsce w Miejskim Maratonie "Marsz na orientację" (w ramach SKKT)

• nagroda specjalna dla uzdolnionych uczniów (Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole) - Olga Tulejko kl. VI

• I miejsce w turnieju siatkówki mieszanej klas VI (DOSS)

• I miejsce w turnieju mini piłki nożnej kl. IV (DOSS)

• I, II, III miejsce chłopców oraz II i III miejsce dziewcząt w indywidualnym turnieju tenisa stołowego (DOSS)

• ścisła współpraca uczniów  z Domem Pomocy Społecznej dla Dorosłych

• organizowanie spotkań, uroczystości (np. Jasełka) z udziałem osób niepełnosprawnych (współpraca trwa do chwili obecnej)

• wyróżnienie dla koła SKKT za szczególną aktywność

• uczennica kl. VI finalistką konkursu przedmiotowego z historii